Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

В Україні стартувала 100-денна соціальна кампанія проти водіння в нетверезому стані (відео)


Проект Roar for life реалізується Фондом сприяння безпеці дорожнього руху за підтримки Управління ДАІ МВС України в м.Києві. Його завдання – привернути увагу українців до проблеми водіння у нетверезому стані. Організатори пропонують користувачам зняти коротке відео, в якому вони імітують гарчання автомобільного двигуна, опублікувати його в соціальних мережах з хештегом #roarua і номінувати друзів для передачі естафети. Протягом 100 днів організатори акції планують зібрати 10 000 відео. Коли мета буде досягнута, партнер проекту – Martini – перерахує 375 000 гривень у «Фонд сприяння безпеці дорожнього руху». Ці кошти будуть витрачені на установку алкозамків на київських маршрутах, які належать «Д-М Київтранс» 587, 231, 463, 455, 194 і 582.

В Україні стартувала 100-денна соціальна кампанія проти водіння в нетверезому стані

«Ініціатива з установки алкозамків на автомобільний транспорт в якості попереджуючого заходу вже кілька років успішно діє у європейських країнах, – каже Єгор Калашніков, голова правління Фонду сприяння безпеці дорожнього руху. – Ми віримо в те, що таке рішення створить чудовий прецедент для України і, можливо, у довгостроковій перспективі допоможе зробити дороги в Києві безпечнішими для всіх учасників руху. Звичайно, цей проект був би неможливий без сприяння «Д-М Київтранс», так як саме їх маршрутні таксі стануть «першопрохідцями» і будуть обладнані алкозамками».

«У рамках проекту «Автобус-2015» за минулий місяць було складено близько 2000 протоколів на водіїв автобусів і маршрутних таксі, – каже Руслан Кучинський, старший інспектор з особливих доручень відділу автотехнічної інспекції УДАІ м.Києва. – 10 з них зафіксували стан алкогольного сп’яніння у водіїв маршрутних таксі – і це дані лише за 1 місяць».

В Україні стартувала 100-денна соціальна кампанія проти водіння в нетверезому стані

Руслан Кучинський також зазначив, що, оскільки Кабінет міністрів наклав заборону на перевірку автотранспортних підприємств, ДАІ зараз фокусується на перевірці водіїв на дорогах. Встановлення алкозамків – відмінна превентивна міра по боротьбі з водінням у нетверезому стані, тому УДАІ МВС України в м.Києві проект підтримує.

Алкозамок (або «пристрій блокування запалювання») не дозволяє завести автомобіль у разі, якщо концентрація алкоголю у видиху водія перевищує допустиму норму.

«Ключова особливість алкозамків в тому, що вони контролюють водія протягом усього дня, – каже Антоніна Загроцька, заступник голови ВГО “Громадський комітет транспортної безпеки”. – Більшість перевізників перевіряють водіїв щодня, але тільки вранці. Алкозамки ж обов’язково запитують повторні тести – під час руху маршрутного таксі і при кожному новому увімкненні двигуна».

В Україні стартувала 100-денна соціальна кампанія проти водіння в нетверезому стані

Естафету зі збору відео в усьому світі запускають пілоти команди Williams Martini Racing. Першим в Україні естафету прийняв Діма Борисов, засновник і бренд-шеф «Сім’ї ресторанів Діми Борисова»: Я підтримую багато соціальних ініціатив, і стежу, щоб всі наші ресторани дотримувалися цієї політики. Одна з найбільш важливих і цікавих ініціатив для мене – розвиток гастрономічної культури в Україні. Я багато подорожую і вивчаю досвід інших країн, і вже зрозумів, що розвиток гастрономічної культури, набагато більш багатогранне поняття, ніж ми звикли думати. Воно полягає не тільки у підвищенні обізнаності людей про кухню і смаки, в цьому ключі варто пам’ятати і про відповідальне вживання алкоголю. Ініціатива Roar for Life – саме про це. Тому я вирішив приєднатися до кампанії.

У рамках проекту «Сім’я ресторанів Діми Борисова» спільно із сервісом онлайн-замовлення таксі UKLON проведуть ряд заходів, покликаних нагадати київським автомобілістам, що не варто сідати за кермо в нетверезому стані.

В Україні стартувала 100-денна соціальна кампанія проти водіння в нетверезому стані

Водіння в нетверезому стані – на другому місці в списку основних причин виникнення ДТП в Україні. У 2014 кількість постраждалих в ДТП унаслідок водіння в нетверезому стані еквівалентно населенню невеликого СМТ в Київській області (наприклад, Бабинці). Це єдиний тип ДТП, кількість яких постійно збільшується (для порівняння, кількість аварій, що сталися через перевищення швидкості, зменшилася на 12%). 34% всіх аварій відбувається у Київській області.

За даними ДАІ в 2014 році 381 ДТП сталося з вини водіїв автобусів і маршрутних таксі. У них постраждало 946 людей. З початку 2015 в Україні зафіксовано 104 ДТП з вини водіїв автобусів і маршрутних таксі, в яких постраждало 217 осіб *.

Підтримати проект дуже просто – потрібно зняти коротке відео, показавши, як гарчить гоночний болід, викласти його в соціальних мережах з хештегом #roarua і номінувати трьох друзів.

*Дані Центру безпеки дорожнього руху, джерело: сайт Департаменту ДАІ МВС України

**Більше інформації про проект ви знайдете за посиланням: www.roarforlife.info

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.