Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Від технологічного вибуху до економіки емпатії: 4 сценарії, які чекають ринок праці


Коли мова заходить про те, чи звільняють технології нас від рутини або забирають можливість заробити на шматок хліба, думки різняться. У новому звіті «The Four Futures of Work», представленому Royal Society of Arts (RSA), описані чотири сценарії того, яким буде світ в 2035 році. Згідно з дослідженням, технології будуть впливати через автоматизацію, оцифровування, управління персоналом і “брокерські операції”, наприклад, на онлайн-ринку, такому як eBay.

Управління національної статистики Великобританії поділилося прогнозом, згідно з яким через автоматизацію 1,5 мільйони британців в найближчому майбутньому втратять роботу. В зоні найбільшого ризику офіціанти, продавці, працівники барів, а разом з ними дантисти, вчителі і лікарі. Торішнє опитування показало, що 23% британців – близько 6 мільйонів чоловік – вважають, що їхня робота буде не потрібна через 10 років. Але те ж опитування також показало, що майже три чверті були впевнені, що зможуть адаптуватися до змін.

Без страху перед прогнозами

Тим часом в звіті RSA автори пишуть, що будь-які прогнози “марні перед обличчям величезної складності і непередбачуваності основних сил в світі, включаючи розробку і впровадження нових технологій. Історія рясніє прецедентами, коли прогрес і технології були невірно оцінені”. Разом з цим вони пропонують чотири сценарії можливого розвитку подій, які можуть стати хорошим приводом для роздумів.

Перший – Big Tech Economy (Велика технологічна економіка) – описує світ, в якому технології, що швидко розвиваються  переносять нас у нову еру машин. Високоякісні продукти і послуги в цьому світі поставляються за дуже низькими цінами. Недоліки – зростання безробіття і відсутність гарантій зайнятості, коли влада зосереджена в руках кількох глобальних корпорацій.

Другий – Precision Economy (Точна економіка) – спостереження на робочому місці призводить до миттєвої оцінки продуктивності, а конкуренція замінює співробітництво. У звіті RSA йдеться, що такий сценарій може призвести до побудови більш меритократичного суспільства, де винагороджуються зусилля, ресурси використовуються якісніше, а відходи утилізуються.

Третій – Exodus Economy (Економіка результату) – передбачає економічний крах, який урізує будь-яке фінансування інновацій і тримає країну “в пастці низькокваліфікованої, низької продуктивності і низькооплачуваної парадигми”. Капіталізм замінюється альтернативними економічними моделями: кооперативи з’являються в таких сферах, як продовольство, енергетика і банківська справа. Низька заробітна плата змушує багатьох жити за межами міста.

Четвертий – Empathy Economy (Економіка емпатії) – майбутнє відповідального управління. Технологічні досягнення супроводжуються зростаючим усвідомленням громадськістю його небезпек. Технологічні компанії саморегулюються і працюють із зовнішніми зацікавленими сторонами. Цей тренд супроводжується новою проблемою – управлінням емоціями, і навіть їх придушенням, для задоволення потреб інших.

Хоча жоден зі сценаріїв не передбачає якихось конкретних рішень для кожного з них, економіка емпатії може здатися найбажанішим варіантом. Але автори звіту попереджають про ось на яку небезпеку: в цьому сценарії робота буде ставати ще більш емоційно напружена.

Джерело: www.management.com.ua

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.