Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Volvo EX90 отримав очі на даху

У майбутньому нові автомобілі навряд чи зможуть обійтися без лідара. У своїй новій моделі Volvo використовує високопродуктивний сканер.

Восени Volvo запускає свій новий флагман EX90 з лідарним датчиком на даху. Завдяки розміщеному високо лазерному сканеру розкішний кросовер у майбутньому повинен мати можливість їздити автоматично. Однак перш за все має виграти продуктивність звичайних систем допомоги.

На відміну від конкурентів, таких як Mercedes EQS, де лідар прихований у передній панелі, у Volvo він демонстративно помітно розміщений у верхній частині автомобіля. Головний розробник Volvo з автоматизації транспортних засобів Йоахім де Вердьє виправдовує це кращим «видом» дороги. Рівень очей краще для гарного огляду, ніж рівень колін. Розташування датчика створює виклик для дизайнерів. Перші ескізи показують, що він, очевидно, добре інтегрований, але все ще добре помітний.

Volvo вважає, що сьогодні вже не можна обійтися без лідара. У порівнянні з системами, які працюють виключно з радаром і камерами, він пропонує переваги з точки зору точності та надійності на додаток до додаткового резервування – наприклад, він також працює вночі, за поганої погоди та в тунелях. Крім того, краще розпізнається вільний простір перед транспортним засобом, що особливо важливо для автономного водіння.

Volvo EX90: підготовлений до високоавтоматизованого керування на рівнях 3–4

Технічно EX90 уже готовий до високоавтоматизованого водіння на рівнях 3-4, але ця функція не буде активна, коли розпочнуться продажі наступного року. При дотриманні технічних і юридичних умов клієнти можуть активувати «Ride Pilot» за окрему плату.

Перш за все, однак, технологія lidar повинна підвищити ефективність поточних систем допомоги. Серед іншого Volvo посилається на взаємодію з удосконаленою системою моніторингу водія: якщо внутрішня стереокамера, яка використовується шведами вперше, розпізнає, що водій більше не може керувати через мікросон або непритомність, автомобіль зможе самостійно зупинитися після серії попереджень. Автономний зʼїзд на узбіччя контролюється лідаром.

Додаткові подробиці приводу та технологій електричного кросовера шведи повідомлять лише восени на світовій прем’єрі. Новий флагман бренду має розміри нинішнього XC90, але вже має нове обличчя бренду, трохи плоскіший і повинен отримати сучасний дизайнерський імпусльс, особливо в інтер’єрі. Перше враження про зовнішність дає  концепт Recharge, представлений у 2021 році, який вже має лідарний датчик на даху. 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.