Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Як усувати перешкоди і отримувати результат


Кращий спосіб досягти успіху – позбутися перешкод і обмежень, які стоять у вас на шляху. Задайте собі питання: «Що конкретно заважає мені рухатися до мети?» І усувайте проблему. А як це зробити правильно?

1. Шукайте причину, а не симптом

Зазвичай люди підходять до виконання завдань випадковим чином. Вони реагують на кризи, а не передбачають їх. Тому, коли неполадки виявляються, їм доводиться шукати рішення якомога швидше. Образно кажучи, людина затикає дірку в греблі пальцем і сподівається, що хвилі не змиють її цілком. Якщо така людина добре вміє поводитися з молотком, то будь-яку проблему вона сприйме за цвях. Вона буде бити і бити по ній, не помічаючи, що це підвищує рівень її стресу і фрустрації.

Подібних поверхневих рішень, зрозуміло, недостатньо. Потрібно боротися не з очевидними симптомами хвороби, а шукати її причину. Так ви не просто вирішите проблему – ви мінімізуєте свої зусилля, але при цьому максимізуєте результат.

2. Сфокусуйтеся на основній меті

Неможливо визначити, які саме перешкоди стоять на вашому шляху до мети, якщо ви не знаєте саму мету. Коли людина не впевнена в тому, чого хоче домогтися, будь-які зміни будуть випадковими.

Задайте собі питання: «Як зрозуміти, що справу зроблено?» Давайте заради прикладу уявимо, що ваша мета – скласти 15 сторінкову чернетку звіту, вкласти його до листа і відіслати клієнту до двох годин дня в четвер. Тепер у вас є конкретне завдання, а не загальне уявлення про те, що щось треба зробити.

Як усувати перешкоди і отримувати результат

3. Визначте найслабшу ланку

Замість того щоб відразу приступати до проекту, відведіть собі кілька хвилин на роздуми. Запитайте себе: «Які перешкоди можуть зустрітися на моєму шляху? Що може перешкодити мені закінчити роботу?» Складіть для себе їх список. Можливо, вам не вистачає інформації, або ви занадто стомлені, або прагнете зробити все ідеально. Подивіться на список і задайте собі питання: «Чи можна видалити якесь із цих перешкод, так, щоб разом з ним зникли і всі інші»

Вираховуючи найслабшу ланку процесу, необхідно пам’ятати, що навіть ті види діяльності, які здаються вам продуктивними (проведення досліджень, опитування співробітників, переписування звіту для виправлення помилок), можуть насправді виявитися перешкодами. Не забувайте: ваша мета – закінчити чернетку звіту. Все, що опиняється на шляху до неї, повинно піддаватися сумніву.

Дуже часто досягненню поставленої мети заважає кілька перешкод. Однак у певний момент часу тільки одна з них буде основною. Видалення побічних перешкод не принесе вам користі, якщо основна все ще буде в силі. Якщо ваше завдання – написати 15 сторінок звіту, то, навіть найнявши людину, яка проведе за вас всю дослідницьку роботу, ви не наблизитесь до її виконання.

4. Позбавтеся від перешкоди

Припустимо, що ваша головна біда – перфекціонізм. Ви намагаєтеся зробити свій звіт ідеальним, і у вас є десятки ідей, як цього домогтися. Але в даному випадку ваше завдання – скласти чернетку. Щоб позбутися перешкоди, замініть установку «ідеально або ніяк» на іншу – «краще зробити, ніж не зробити». Дозвольте собі не доводити чернетку до досконалості. Позбувшись від головної проблеми, ви відчуєте, що інші аспекти роботи даються вам набагато легше.

Найслабшою ланкою може бути й інша людина: начальник, що не дає проекту зелене світло, бухгалтер, який не схвалює бюджет, клієнт, який відмовляється підписати контракт. Щоб усунути напругу між вами та іншими людьми, дотримуйтесь старовинної англійської приказки: на мед летить більше мух, ніж на оцет.

Призначте зустріч зі своєю «найслабшою ланкою» і не цікавтеся у неї, чи виконав вона доручене їй завдання (і так очевидно, що ні). Поставте їй питання: «Що заважає вам зробити те-то і те-то? Як я можу допомогти вам усунути ці перешкоди?» Замість того щоб робити недбайливому співробітникові догану, запропонуйте йому допомогу. На подібну ввічливість людина відреагує набагато охочіше, ніж на чергову вимогу.

Приклад із літератури

Іноді достатньо виявити і усунути всього одну проблему, щоб домогтися значного результату. І ось приклад з книги The Goal. Бізнесмен на ім’я Алекс Рого відправляється в похід зі своїм сином і його друзями. Будучи лідером групи, він повинен привести всіх хлопчаків в табір до заходу сонця.

Але деякі з підопічних Алекса крокують занадто швидко, інші, навпаки, повільно. Один хлопчик на ім’я Хербі і зовсім відстає від усіх. Ланцюжок дітей розтягнувся, і між найшвидшими із загону і Хербі вже кілька кілометрів шляху. Спочатку Алекс вимагає, щоб передня частина групи зупинилася і дочекалася інших. Деякий час діти тримаються разом, але, як тільки рух поновлюється, загін знову розтягується.

Тоді Алекс вирішує спробувати інший спосіб. Він ставить Гербі у главу загону і вибудовує хлопчаків по швидкості ходьби: спочатку найповільніші, а за ними найшвидші. Здається дивним, що ті, хто можуть йти швидше всіх, змушені плентатися в хвості. Але зате тепер загін рухається як єдина група. Кожен скаут легко встигає за тим, хто перед ним, а Алекс доглядає за всіма відразу, і всі хлопці прибудуть у табір вчасно. Мінус тільки в тому, що тепер загін рухається зі швидкістю Гербі. Як же бути?

Алекс розуміє, що необхідно робити все, щоб полегшити Гербі шлях до табору. Якщо він буде рухатися хоча б на пару метрів на годину швидше, то прискориться і весь загін. Ця думка здається Алексу справжнім осяянням. Він забирає у Гербі рюкзак з припасами і розподіляє їх між іншими скаутами в загоні. Це працює, група прискорюється, і хлопчаки добираються до місця призначення вчасно.

Увага, питання: чи є подібний «Гербі» у вашому особистому або професійному житті? Чи існує якась перешкода, яка заважає досягти поставлених цілей?

Із книги Грега МакКеона «Есенціалізм»

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.