Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Fiat Chrysler і PSA підписали угоду про злиття


Італо-американський автомобільний концерн Fiat Chrysler Automobiles (FCA) і французька Groupe PSA підписали угоду, що зобов’язує про злиття, говориться в спільному прес-релізі компаній. Ради директорів компаній схвалили основні параметри злиття в кінці жовтня.

Акціонери FCA і PSA отримають по 50% акцій об’єднаної компанії. Керівником об’єднаної компанії з повноваженнями на п’ять років стане гендиректор PSA Карлос Таварес. Голова правління FCA Джон Елкан очолить раду директорів, яка буде складатися з 11 осіб – по п’ять директорів від FCA і PSA плюс Таварес на правах керівника компанії.

Об’єднана компанія стане четвертим за величиною виробником автомобілів в світі – після Volkswagen, Toyota і альянсу Renault-Nissan. Злиття також об’єднує дві автомобільні династії – клан італійського мільярдера Аньєллі (основних власників FCA) на чолі з Елканом і французьку сім’ю Пежо.

Капіталізація нового автогіганта оцінюється в $47 млрд. Головна компанія нової групи буде зареєстрована в Нідерландах, акції будуть котируватися на фондових біржах Парижа, Мілана та Нью-Йорка.

Після завершення угоди акціонери PSA отримають 1,742 акції нової компанії на кожну акцію PSA, а акціонери FCA отримають 1 акцію нової організації на кожну акцію FCA.

Найбільші акціонери компаній, що об’єднуються, EXOR (сімейний бізнес Аньєллі), Bpifrance (представляє французьку державу) і EPF/FFP (сім’я Пежо) заблокують свої пакети акцій в новій компанії на три роки. Виняток зроблено для Bpifrance, якій дозволено зменшити свій пакет до 5% в PSA або на 2,5% в об’єднаній компанії. Китайська Dongfeng Motor Group знизить 12,2-відсоткову частку у французького автовиробника, продавши 30,7 млн акцій PSA (ці акції будуть анульовані, за ціною закриття у вівторок пакет акцій коштував 679 млн євро, $748,4 млн), таким чином Dongfeng буде належати 4,5% об’єднаної групи. Вважається, що зниження частки Dongfeng допоможе отримати схвалення угоди регуляторами США.

Компанії збираються завершити злиття за термін від 12 до 15 місяців, отримавши схвалення акціонерів і регуляторів.

Злиття дасть близько 3,7 млрд євро синергетичного ефекту в рік за умови, що в результаті операції не будуть закриті виробництва. Приблизно 40% синергії буде досягнуто завдяки поєднанню автомобільних платформ, сімейств двигунів і високотехнологічних компонентів при одночасному збільшенні масштабу виробництва. Понад дві третини машин буде випускатися на двох платформах, приблизно по 3 млн автомобілів в рік на кожній. Це будуть платформи для маленьких і для компактних/середніх автомобілів PSA.

Ще 40% економії дадуть спільні закупівлі, решта – спільний маркетинг, IT, адміністрування і логістика.

Загальна одноразова вартість досягнення синергії оцінюється ними в 2,8 млрд євро.

FCA випускає машини під брендами Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Fiat, Fiat Professional, Jeep, Lancia, Ram і Maserati, в ній працюють 200 000 чоловік по всьому світу.

У PSA входять п’ять брендів: Peugeot, Citroën, DS, Opel і Vauxhall, у неї 210 000 співробітників. Компанії продали сумарно 8,7 млн машин в минулому році, але мають виробничі потужності на 14 млн машин, за оцінкою LMC Automotive.

Угода напевно змінить світову автомобільну промисловість: PSA отримає довгоочікувану присутність в Північній Америці, а FCA зможе наздогнати конкурентів у розробці технологій автомобілів з низьким рівнем шкідливих викидів, в яких вона зараз відстає. Проте, об’єднана компанія як і раніше буде сильно залежати від насиченого європейського автомобільного ринку і погано представлена в Китаї, найбільшому авторинку світу, пише Automotive News.

Джерело: ukrautoprom.com.ua

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.