Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Знайти роботу в кризу: як успішно пройти співбесіду


Працевлаштування – це угода, кажуть «ейчари». Ви продаєте свої навички, роботодавець – вакансію. Під час кризи ваші вміння, швидше за все, будуть оцінені нижче, ніж у благополучні часи. При цьому вам доведеться докласти більше зусиль, щоб ваша компетенція знайшла покупця.

У кризу роботодавцю потрібні від вас доведені до автоматизму навички – наприклад, добре продавати. Або робити будь-яку справу краще, ніж інші. Загалом, так чи інакше, від вас чекатимуть підсумкових цифр: «продав на 1,3 мільйона», «привів 30 нових клієнтів» і т.п. Чарівність, освіта та ерудиція, звичайно, допоможуть на співбесіді, але будуть розглядатися не інакше як безкоштовні додатки до основної програми. Під час кризи роботодавцю потрібно сьогодні ось це, а не післязавтра що-небудь. Небагато компаній дозволять собі набирати співробітників, чия присутність на роботі не конвертується в прибуток тут і зараз. Той, хто розуміє цю потребу, успішно пройде співбесіду і отримає роботу швидше за інших.

Ланцюжок успішного працевлаштування в кризовий час виглядає так:

1) встановити контакт з роботодавцем;

2) якомога швидше зрозуміти його запит і очікування;

3) виходячи із запиту, представити вигоди, які ви можете принести – тобто довести свою компетентність.

В умовах зростаючої конкуренції з боку інших фахівців важливо розуміти, що у вас хоче побачити майбутній роботодавець і що його може у вас не влаштувати.

Отже, під час співбесіди з вашого боку буде неправильно:

Погано озиватися про попереднє місце роботи, навіть якщо на те є об’єктивні причини. Вас чимось образив шеф? Не вивалюйте образу на співбесіді. Сенсу в цьому немає ніякого. По-перше, ви прийшли не за співчуттям, а за новою роботою. А по-друге, стан образи нікому ще ціни не додавав.

Також не потрібно стверджувати, що ваших заслуг не оцінили. Так, для багатьох вітчизняних компаній, навіть у приватному бізнесі, характерна ієрархія і система директив: «накази» не обговорюються, з підлеглими не радяться. Вашу думку дійсно могли ігнорувати – але не поспішайте про це повідомляти. Це викличе питання: чи так важливо було те, що ви пропонували? Чи так корисно було те, що ви робили, якщо в компанії не побачили в цьому користі?

Не впадайте в ступор при запитанні про зарплату і не називайте з переляку цифри «зі стелі». Розмір з / п потрібно обдумати заздалегідь (принаймні, визначити діапазон) і вміти його обгрунтувати. Якщо 60000 – то чому саме 60, а не 90 або 30. А щоб розуміти, чи зацікавлена компанія виплачувати вам 60000, потрібно знати, як і чим вона заробляє. Якщо вона перепродує куплені за валюту сувеніри – запитайте, чи великий у кризу попит на продукцію не першої необхідності. І чи реально в цій сфері взагалі отримати хоч якусь зарплату.

Не посилайтеся при обговоренні зарплати на курс рубля і дорожнечу життя. Давайте зізнаємося собі: роботодавця не дуже турбує, обійдетеся ви вітчизняними яблуками, або ж ваша душа засумує за імпортними, які подорожчали вдвічі. Аргументуйте майбутню з / п не тим, як ви збираєтеся її витрачати, а своєю ефективністю.

Не потрібно давати обіцянки постійно затримуватися на роботі – особливо якщо робити цього зовсім не хочеться. У вас має бути життя і поза роботою – це нормально. Готовність сидіти в офісі до ночі не говорить про продуктивності. Домогтися оптимального результату при наборі обмежень (у тому числі – робочого часу) – це і є ваша оцінка як професіонала.

Не потрібно брехати на співбесіді. Докладно розписати свої досягнення – не тільки не забороняється, але навіть необхідно. Не злочин також і промовчати про невдачі, якщо про них не спитають. Але підміняти або придумувати факти в будь-якому випадку не потрібно. Неправдиві відомості про компетенцію, найімовірніше, розкриють протягом випробувального терміну.

А ось список правильних дій:

Збираючись на співбесіду, дізнайтеся про компанію максимум: чим займається, якою репутацією користується, як довго працює на ринку. Прочитайте відгуки про компанію на форумах. Втім, на безапеляційні і істеричні відгуки не звертайте уваги. Якщо автор дійсно був співробітником компанії і був чимось незадоволений – у нього був шанс вирішити питання на місці, а не писати анонімки в інтернеті. Достовірність подібних відгуків невисока.

Головне, що ви повинні зрозуміти, – це механізм роботи компанії, в яку вас запросили на співбесіду. Які товари або послуги вона продає? Затребувані вони в кризу? Чи цікаво вам брати участь у виробництві або продажі цих послуг? Чи є у вас розуміння того, чим вам доведеться займатися?

Відразу задавайте питання про те, чого від вас чекають. Вже під час телефонної розмови уточніть, в чому полягатиме робота. Так ви прийдете на співбесіду підготовленим. Якщо вам належить працювати менеджером зі збуту – будьте готові до тестового завдання в стилі “продайте мені цей степлер”. Якщо співробітником PR-відділу – подумайте над PR-стратегією просування цього степлера.

Не наполягайте на фіксованій зарплаті, а цікавтеся бонусами – так ви покажете, що готові працювати на результат (яким би заяложеним не було це формулювання), а не числитися в штаті. Часи фіксованих ставок, однакових для всіх співробітників, проходять.

Продемонструйте результати своєї роботи в попередніх компаніях настільки наочно, наскільки це можливо. Менше загальних фраз – більше цифр і картинок. Дуже добре, якщо у вас за спиною є завершені проекти. Ви будете цінні на ринку праці, якщо зможете довести, що впровадили якесь нововведення – від ідеї до результату: запропонував – аргументував – зробив. Навіть якщо ви працювали прибиральницею і заощадили офісу 3000 рублів на рік, наполігши на покупці сушарки для рук замість паперових рушників, – це вже ініціатива і оптимізація. Роботодавець таке цінує.

Зіставте свій досвід з очікуваннями роботодавця. Ви могли бути прекрасним журналістом. Однак який від цього толк pr-відділу, в який ви прийшли на співбесіду? Які з навичок знадобляться вам тут і зараз? Вони повинні бути на першому плані. Решта – не так важливо.

Подивіться на дійсність очима роботодавця: яких співробітників вам хотілося б бачити у себе? І постарайтеся відповідати цим уявленням. Тоді робота знайдеться швидше, ніж ви очікували.

Джерело: www.careerist.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.