Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Знайти роботу в кризу: як успішно пройти співбесіду


Працевлаштування – це угода, кажуть «ейчари». Ви продаєте свої навички, роботодавець – вакансію. Під час кризи ваші вміння, швидше за все, будуть оцінені нижче, ніж у благополучні часи. При цьому вам доведеться докласти більше зусиль, щоб ваша компетенція знайшла покупця.

У кризу роботодавцю потрібні від вас доведені до автоматизму навички – наприклад, добре продавати. Або робити будь-яку справу краще, ніж інші. Загалом, так чи інакше, від вас чекатимуть підсумкових цифр: «продав на 1,3 мільйона», «привів 30 нових клієнтів» і т.п. Чарівність, освіта та ерудиція, звичайно, допоможуть на співбесіді, але будуть розглядатися не інакше як безкоштовні додатки до основної програми. Під час кризи роботодавцю потрібно сьогодні ось це, а не післязавтра що-небудь. Небагато компаній дозволять собі набирати співробітників, чия присутність на роботі не конвертується в прибуток тут і зараз. Той, хто розуміє цю потребу, успішно пройде співбесіду і отримає роботу швидше за інших.

Ланцюжок успішного працевлаштування в кризовий час виглядає так:

1) встановити контакт з роботодавцем;

2) якомога швидше зрозуміти його запит і очікування;

3) виходячи із запиту, представити вигоди, які ви можете принести – тобто довести свою компетентність.

В умовах зростаючої конкуренції з боку інших фахівців важливо розуміти, що у вас хоче побачити майбутній роботодавець і що його може у вас не влаштувати.

Отже, під час співбесіди з вашого боку буде неправильно:

Погано озиватися про попереднє місце роботи, навіть якщо на те є об’єктивні причини. Вас чимось образив шеф? Не вивалюйте образу на співбесіді. Сенсу в цьому немає ніякого. По-перше, ви прийшли не за співчуттям, а за новою роботою. А по-друге, стан образи нікому ще ціни не додавав.

Також не потрібно стверджувати, що ваших заслуг не оцінили. Так, для багатьох вітчизняних компаній, навіть у приватному бізнесі, характерна ієрархія і система директив: «накази» не обговорюються, з підлеглими не радяться. Вашу думку дійсно могли ігнорувати – але не поспішайте про це повідомляти. Це викличе питання: чи так важливо було те, що ви пропонували? Чи так корисно було те, що ви робили, якщо в компанії не побачили в цьому користі?

Не впадайте в ступор при запитанні про зарплату і не називайте з переляку цифри «зі стелі». Розмір з / п потрібно обдумати заздалегідь (принаймні, визначити діапазон) і вміти його обгрунтувати. Якщо 60000 – то чому саме 60, а не 90 або 30. А щоб розуміти, чи зацікавлена компанія виплачувати вам 60000, потрібно знати, як і чим вона заробляє. Якщо вона перепродує куплені за валюту сувеніри – запитайте, чи великий у кризу попит на продукцію не першої необхідності. І чи реально в цій сфері взагалі отримати хоч якусь зарплату.

Не посилайтеся при обговоренні зарплати на курс рубля і дорожнечу життя. Давайте зізнаємося собі: роботодавця не дуже турбує, обійдетеся ви вітчизняними яблуками, або ж ваша душа засумує за імпортними, які подорожчали вдвічі. Аргументуйте майбутню з / п не тим, як ви збираєтеся її витрачати, а своєю ефективністю.

Не потрібно давати обіцянки постійно затримуватися на роботі – особливо якщо робити цього зовсім не хочеться. У вас має бути життя і поза роботою – це нормально. Готовність сидіти в офісі до ночі не говорить про продуктивності. Домогтися оптимального результату при наборі обмежень (у тому числі – робочого часу) – це і є ваша оцінка як професіонала.

Не потрібно брехати на співбесіді. Докладно розписати свої досягнення – не тільки не забороняється, але навіть необхідно. Не злочин також і промовчати про невдачі, якщо про них не спитають. Але підміняти або придумувати факти в будь-якому випадку не потрібно. Неправдиві відомості про компетенцію, найімовірніше, розкриють протягом випробувального терміну.

А ось список правильних дій:

Збираючись на співбесіду, дізнайтеся про компанію максимум: чим займається, якою репутацією користується, як довго працює на ринку. Прочитайте відгуки про компанію на форумах. Втім, на безапеляційні і істеричні відгуки не звертайте уваги. Якщо автор дійсно був співробітником компанії і був чимось незадоволений – у нього був шанс вирішити питання на місці, а не писати анонімки в інтернеті. Достовірність подібних відгуків невисока.

Головне, що ви повинні зрозуміти, – це механізм роботи компанії, в яку вас запросили на співбесіду. Які товари або послуги вона продає? Затребувані вони в кризу? Чи цікаво вам брати участь у виробництві або продажі цих послуг? Чи є у вас розуміння того, чим вам доведеться займатися?

Відразу задавайте питання про те, чого від вас чекають. Вже під час телефонної розмови уточніть, в чому полягатиме робота. Так ви прийдете на співбесіду підготовленим. Якщо вам належить працювати менеджером зі збуту – будьте готові до тестового завдання в стилі “продайте мені цей степлер”. Якщо співробітником PR-відділу – подумайте над PR-стратегією просування цього степлера.

Не наполягайте на фіксованій зарплаті, а цікавтеся бонусами – так ви покажете, що готові працювати на результат (яким би заяложеним не було це формулювання), а не числитися в штаті. Часи фіксованих ставок, однакових для всіх співробітників, проходять.

Продемонструйте результати своєї роботи в попередніх компаніях настільки наочно, наскільки це можливо. Менше загальних фраз – більше цифр і картинок. Дуже добре, якщо у вас за спиною є завершені проекти. Ви будете цінні на ринку праці, якщо зможете довести, що впровадили якесь нововведення – від ідеї до результату: запропонував – аргументував – зробив. Навіть якщо ви працювали прибиральницею і заощадили офісу 3000 рублів на рік, наполігши на покупці сушарки для рук замість паперових рушників, – це вже ініціатива і оптимізація. Роботодавець таке цінує.

Зіставте свій досвід з очікуваннями роботодавця. Ви могли бути прекрасним журналістом. Однак який від цього толк pr-відділу, в який ви прийшли на співбесіду? Які з навичок знадобляться вам тут і зараз? Вони повинні бути на першому плані. Решта – не так важливо.

Подивіться на дійсність очима роботодавця: яких співробітників вам хотілося б бачити у себе? І постарайтеся відповідати цим уявленням. Тоді робота знайдеться швидше, ніж ви очікували.

Джерело: www.careerist.ru

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.