Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Zoox запускає автономний е-шатл на дорогах загального користування в Каліфорнії

Zoox, автономний електронний шатл, розроблений компанією роботаксі, що належить Amazon, нарешті почав працювати на дорогах загального користування в Каліфорнії. Після майже десятирічної розробки повністю автономний транспортний засіб використовується для перевезення співробітників Zoox у Фостер-Сіті, штат Каліфорнія. Це оголошення знаменує собою важливу віху в світі автономного транспорту, оскільки е-шатл Zoox був розроблений з нуля як автономний транспортний засіб, на відміну від інших переобладнаних автомобілів, що використовуються такими компаніями, як AutoX і Waymo.

З моменту створення першого прототипу в 2015 році Zoox пройшов ретельне тестування і розробку. Наступного року команда досягла двостороннього руху, а в 2018 році Zoox отримав дозвіл на перевезення пасажирів з водієм безпеки в Каліфорнії. У 2020 році компанія отримала дозвіл на перевезення людей без водія безпеки, а після тривалих випробувань на приватних дорогах Департамент автотранспорту Каліфорнії надав дозвіл на експлуатацію електробуса Zoox на дорогах загального користування.

Zoox e-shuttle – це електромобіль, який має довжину 3 630 мм від крила до крила і висоту 1 936 мм. Транспортний засіб може перевозити до чотирьох пасажирів, які заходять до салону через розсувні двері і сидять на сидіннях, пристебнутих ременями безпеки, обличчям до обличчя.

Електромобіль може розвивати швидкість до 120 км/год і може працювати до 16 годин на одному заряді. Транспортний засіб оснащений повним приводом, активною підвіскою і комбінацією камер спостереження, радарів і LiDAR, які передають дані про навколишнє середовище на бортовий комп’ютер для подальшої обробки.

Після завершення свого першого запуску на дорогах загального користування 11 лютого електронний шатл Zoox тепер буде використовуватися для перевезення до чотирьох співробітників Zoox одночасно між двома будівлями, розташованими на відстані милі одна від одної у Фостер-Сіті. Максимальна швидкість цього автономного трансферу довжиною в милю буде обмежена до 35 миль/год. Транспортний засіб може здійснювати ліві та праві повороти, двосторонні повороти, реагує на світлофори, дбає про безпечну взаємодію з велосипедистами, пішоходами та іншими транспортними засобами.

Запуск е-шатла Zoox на дорогах загального користування є значною подією в індустрії автономних перевезень. Засновники Zoox завжди вважали, що найкращий спосіб розвинути транспорт і підвищити безпеку на наших дорогах – це переосмислити весь досвід мобільності, вийшовши за рамки модернізації існуючих пасажирських транспортних засобів за допомогою автономних технологій. Електро-шатл Zoox – це подвиг дизайну та інженерії, а його розробка стала кульмінацією багаторічної кропіткої роботи.

Уроки, отримані в процесі експлуатації Zoox e-shuttle, будуть використані для подальшого вдосконалення технології. Компанія продовжуватиме вдосконалювати і покращувати свої технології та операції, готуючись до запуску комерційного сервісу.

Розгортання е-шаттла Zoox на дорогах загального користування – це захоплююча подія, і це лише початок того, що обіцяє стати революцією в транспортній галузі. Оскільки технологія продовжує розвиватися, ми можемо очікувати, що на наших дорогах з’явиться більше автономних транспортних засобів, що підвищить безпеку і трансформує спосіб пересування нашими містами.

 

 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.