Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Як повернутися в робочий режим: п’ять порад, які допоможуть почати рік продуктивно


Поради, які допоможуть добре розпочати рік.

1. Відкладіть відповідальні справи на потім

Цей секрет часто використовують викладачі. На першому занятті після канікул складно завоювати увагу студентів: вони не бачили однокурсників весь тиждень, і спілкування з друзями їм важливіше, ніж лекція. Тому викладач підіграє і починає заняття з особистої історії, жарту або іншого абстрактної розмови: через 10 хвилин студенти сконцентровані і готові до роботи.

Використовуйте цей досвід, почніть день зі спілкування з колегами – так ви переведете увагу і налаштуєтесь на роботу. Крім того, занадто складні і відповідальні завдання краще перенести з першого тижня: людині потрібен час, щоб повернутися в робочий ритм і пережити стрес від кардинальної зміни способу життя.

Що кажуть вчені: коротка дружня бесіда може допомогти налаштуватися на роботу – такий висновок зробили в 2010 році дослідники з університету Мічігану. Вони тестували когнітивні здібності людей після різного роду активностей: знайомства з іншими учасниками експерименту, вирішення завдань на розвиток мислення, психологічних ігор, пов’язаних з конкуренцією. І помітили, що тест на когнітивні здібності, тобто увагу, пам’ять, логічне мислення, краще пройшли ті, хто перед цим був залучений в спілкування з іншими людьми.

2. Почніть планувати відпустку

Після емоційно насичених свят – а Новий рік саме такий! – настрій падає. Сонця все ще немає, режим сну і харчування порушений, очікування від канікул часто не виправдовують себе: хотіли кататися на лижах, а лежали на дивані (або навпаки). Є багато причин для розладу.

Як підняти собі настрій? Замість того, щоб продовжувати «заїдати» смуток, почніть планувати відпустку. Передчуття нових канікул допоможе пережити дні після свят. Забронюйте передбачувані дати у відділі кадрів вже зараз і вирішіть, куди і навіщо хочете поїхати: раннє бронювання не тільки надихає, але і допомагає заощадити на квитках і готелях.

Що кажуть вчені: планування поїздки приносить більше позитивних емоцій, ніж пмслявідпускний період. Навіть після довгого відпочинку емоційний підйом зникає за пару тижнів. А ось передчуття канікул надихає і триває набагато довше. У ваших силах розтягнути цей процес.

3. Пийте більше води

Необмежена кількість олів’є, шампанського і цукерок залишають свій слід в організмі. Хтось любить втягуватися у нову дієту відразу після свят, але навряд чи така «швидка допомога» допоможе – швидше, з’явиться більше підстав для розладу і роздратування. Тому почати краще з малого – стежити за споживанням води.

Що кажуть вчені: сподіватися на чудове схуднення за допомогою води не варто. Вона допомагає скинути вагу лише за певних і цілком очевидних умовах – наприклад, якщо замінити водою всі напої, які ви зазвичай вживаєте протягом дня, одночасно дотримуючись дієти і займаючись фізкультурою. Але на застілля з алкоголем уникнути сильного сп’яніння або переїдання можна, якщо періодично братися не тільки за чарку, але і за склянку води.

4. Почніть реалізовувати плани на рік

Якщо вірити соціальним мережам, у людей є два пристрасних бажання: підводити підсумки року і складати плани на майбутній рік. Попереду цілих 12 місяців – достатньо, щоб домогтися результатів у будь-якій діяльності. Але плани на рік часто виявляються під загрозою, особливо якщо вони неправильно сформульовані.

Наприклад, у завдань на зразок «більше читати», «ходити в спортзал», «вивчити англійську» немає термінів і критеріїв виконання. За великим рахунком, це і не плани зовсім, це довічна робота. «Вивчити» англійський неможливо: спершу людина досягає достатнього для нього рівня мови, а після постійно підтримує і оновлює свої знання, щоб цей рівень підтримувати. Або постійно займається фізкультурою, щоб не втрачати форму, або стежить за виходом нових книг, які можуть його зацікавити. Подібні довгострокові проекти краще перетворити в звичку – і якомога швидше братися за справу.

Що кажуть вчені: є різні думки про те, скільки часу потрібно, щоб виробити звичку. Двадцять один день здається нам занадто оптимістичним прогнозом, а ось шістдесят шість днів – уже більш ймовірна цифра. Беріться за справу спокійно, щоб не ламати звичний спосіб життя, і поступово додайте нові елементи, формуючи звичку.

5. Не перестарайтеся

Використовуйте початок року, щоб налагодити режим роботи і відпочинку: вчасно вставати, робити перерви в роботі, якщо ви сидите за комп’ютером, не залишатись після закінчення робочого дня, уникати роботи на вихідних. Або почніть шукати роботу, після якої залишиться час на себе.

Що кажуть вчені: перевантаження погано впливають на увагу. Очевидний і підтверджений багатьма дослідженнями факт – щоб добре працювати, потрібно добре відпочивати. У тому числі робити регулярні перерви під час роботи: вставати і рухатися, якщо ви постійно сидите, робити зарядку для очей, можливо, навіть подрімати півгодини, якщо дозволяють умови.

Джерело: hh.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.