Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

5 порад про те, як перевіряти стан літніх шин


За статистикою в літній сезон істотно збільшуються частота і дальність поїздок на автомобілі, разом з цим зростає і навантаження на покришки. Матті Моррі, керівник відділу технічної підтримки клієнтів Nokian Tyres, розповідає, що влітку шини потрібно перевіряти кожні 200 км пробігу. Крім того, він поділився 5 порадами, дотримуючись яких можна зробити поїздки більш безпечними, а термін служби шин довшим.

Повторне затягування колісних болтів

При установці литих дисків необхідно повторно затягнути колісні болти приблизно через 200 кілометрів пробігу, оскільки під час роботи зажим слабшає. Повторна підтяжка повинна виконуватися за допомогою динамометричного ключа і з додатком коректного зусилля. Стандартні сталеві диски не вимагають повторного затягування болтів.

Камені в канавках протектора

Завжди і скрізь слід пам’ятати про загрозу попадання каміння в головні канавки протектора. Дрібні осколки міцно вклинюються в поверхню шини і самостійно не випадають під час водіння. Навпаки, вони будуть проникати глибше в шину, що може призвести до ще більш сильного пошкодження.

«Дрібний бруд і каміння, як правило, викидаються під час водіння, тому їх можна проігнорувати. Осколки, які зловив гальмівний диск, створюють додатковий шум, і часом для їх усунення слід вдатися до допомоги фахівців», – зазначає Матті Моррі.

Запасне колесо

На початку сезону слід перевірити тиск і глибину канавок протектора запасної покришки. Тиск повітря в запасній шині слід тримати на більш високому рівні, оскільки з часом воно має тенденцію до зниження.

У більш нових автомобілях запасне колесо замінюється ремонтним комплектом, який включає ущільнювач колеса і невеликий повітряний компресор. Не забувайте брати даний комплект в машину і уважно вивчіть інструкцію перед експлуатацією.

Тиск у шинах

Вимірювати тиск в шинах рекомендується приблизно раз на три тижні. Якщо тиск дуже низький, збільшується витрата палива і знижується рівень безпеки на дорозі. Коли автомобіль сильно завантажений, необхідно збільшити тиск повітря в шинах на 10-15 відсотків по відношенню до стандартного показника.

Організувати цей процес вам допоможе спеціальний датчик тиску в шинах. Радимо придбати дане пристосування в одному з магазинів автозапчастин та здійснити додаткове налаштування параметрів.

«Наприклад, ви можете звернутися до фахівців для встановлення правильного рівня тиску повітря в ваших шинах, а потім перевірити показники вашого датчика і зафіксувати цифру. Таким чином, ви будете мати свій власний калібрований датчик, який дозволяє легко перевірити тиск повітря», – пояснює Матті Моррі.

Стан шин

Щоб ваші шини прослужили якомога довше, регулярно міняйте їх місцями. Рекомендована періодичність «рокирування» шин – через кожні 8000 км пробігу в режимі нормальних навантажень, а також при різниці у зносі, що перевищує 2 мм. Наприклад, коли передні колеса автомобіля мають глибину протектора 6 міліметрів, а задні хоча б 7, переставте передні колеса назад, і навпаки. Це вирівняє знос шин.

«Звертайте увагу на характер зносу літніх шин. Відразу після сезонного перевзування, коли дороги ще не встигли привести в порядок після зими, знос шин відбувається швидше, ніж зазвичай. Якщо автомобіль має проблеми з кутами встановлення коліс (розвал-сходження), це сильно впливає на знос шин, і покришка може зношуватися у плечовій зоні сильніше, ніж у центрі. Нерівномірний знос шин свідчить про помилкове встановлення коліс і потребує негайного регулювання розвалу-сходження», – говорить Матті Моррі.

Джерело: ukrautonews.com

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.