Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

П’ять запитань, за які вам скажуть «спасибі»


Як керівники можуть допомогти співробітникам знайти сенс в роботі?

Організації витрачають значні ресурси на формулювання корпоративних цінностей та місії, але навіть найбільш натхненні з них – від прихильності безпеки компанії Volvo до прагнення Facebook об’єднати людей – зазвичай блякнуть і відходять на другий план в повсякденній робочій суєті.

Насправді, щоб працівники відчували себе залученими в роботу і були нею задоволені, їм потрібно внутрішнє відчуття мети. У 2016 році компанія Deloitte провела дослідження і з’ясувала: співробітники лояльні до тих компаній, які підтримують їхні професійні і особисті цілі, тобто те, що для них, співробітників, важливо. Це дослідження було присвячене мілленіалам, але я вже десять років займаюся коучингом досвідчених керівників і можу сказати: така позиція типова для всіх поколінь. Незалежно від посади, галузі або професії, всім нам потрібен особистий сенс в тому, чим ми займаємося.

Керівники можуть підтримувати внутрішнє відчуття мети – яка дає відповідь на питання про те, що важливо прямо зараз в житті і роботі кожного співробітника, – за допомогою простої розмови. Одну з технік пропонує теорія ідентифікації дій. Ця теорія стверджує, що для будь-якої дії існує багато рівнів опису. Наприклад, прямо зараз я пишу цю статтю. На низькому рівні я набираю слова на клавіатурі, а на високому рівні виховую більш ефективних керівників. Коли керівники ведуть співробітників вгору по цих сходах, вони допомагають їм знайти сенс навіть в рутинних завданнях.

Інший спосіб допомогти співробітникам зрозуміти себе і виявити внутрішню мету – регулярні обговорення питань за п’ятьма напрямками. Керівники можуть задати такі питання.

Що у вас добре виходить? Які робочі функції вимагають від вас менше зусиль? За які завдання ви беретеся, вважаючи, що впораєтеся з цим краще за всіх? За які заслуги у вашій професійній діяльності вас відзначали? Ваше завдання – допомогти людям визначити їхні сильні сторони і завдяки цьому відкрити нові можливості.

Що вам подобається? Яких завдань типового робочого тижня ви чекаєте з нетерпінням? Що з вашого списку справ наповнює вас енергією? Якби ви самі планували роботу без обмежень, як би ви проводили час? Ці питання допоможуть людям зрозуміти або пригадати, що вони люблять в роботі.

Що вам здається найкориснішим? Якими результатами роботи ви найбільше пишаєтеся? Які з ваших завдань найбільш важливі для команди або організації? Які ваші головні життєві пріоритети, як вони поєднуються з роботою? Ця серія питань виявляє внутрішню цінність конкретної роботи.

Що рухає вас уперед? Які навички, яким ви вчитеся зараз, ви будете використовувати в подальшому? Яким ви уявляєте ваш наступний крок? Як ваша сьогоднішня робота наближає вас до бажаного? Мета цих питань – показати співробітникам, як сьогоднішня робота допомагає їм рухатися до майбутніх цілей.

Як ви ставитеся до інших? Який тип співпраці найбільше вам підходить? Як би виглядав офіс з тими колегами, які вам найбільше подобаються? Як робота зміцнює вашу сім’ю і соціальні зв’язки? Ці питання підштовхують людей подумати про відносини, які вносять сенс в роботу, і їхньому розвитку.

Направляти інших по дорозі до мети нелегко, але, можливо, ці стратегії вам допоможуть.

Автор: Крісті Хеджес, коуч в галузі лідерства і комунікації керівників, автор книги «The Inspiration Code: How the Best Leaders Energize People Every Day» і «The Power of Presence: Unlock Your Potential to Influence and Engage Others», президент компанії Hedges, викладає в інституті трансформаційного лідерства при Джорджтаунському університеті.

Джерело: hbr-russia.ru

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.