Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

П’ять запитань, за які вам скажуть «спасибі»


Як керівники можуть допомогти співробітникам знайти сенс в роботі?

Організації витрачають значні ресурси на формулювання корпоративних цінностей та місії, але навіть найбільш натхненні з них – від прихильності безпеки компанії Volvo до прагнення Facebook об’єднати людей – зазвичай блякнуть і відходять на другий план в повсякденній робочій суєті.

Насправді, щоб працівники відчували себе залученими в роботу і були нею задоволені, їм потрібно внутрішнє відчуття мети. У 2016 році компанія Deloitte провела дослідження і з’ясувала: співробітники лояльні до тих компаній, які підтримують їхні професійні і особисті цілі, тобто те, що для них, співробітників, важливо. Це дослідження було присвячене мілленіалам, але я вже десять років займаюся коучингом досвідчених керівників і можу сказати: така позиція типова для всіх поколінь. Незалежно від посади, галузі або професії, всім нам потрібен особистий сенс в тому, чим ми займаємося.

Керівники можуть підтримувати внутрішнє відчуття мети – яка дає відповідь на питання про те, що важливо прямо зараз в житті і роботі кожного співробітника, – за допомогою простої розмови. Одну з технік пропонує теорія ідентифікації дій. Ця теорія стверджує, що для будь-якої дії існує багато рівнів опису. Наприклад, прямо зараз я пишу цю статтю. На низькому рівні я набираю слова на клавіатурі, а на високому рівні виховую більш ефективних керівників. Коли керівники ведуть співробітників вгору по цих сходах, вони допомагають їм знайти сенс навіть в рутинних завданнях.

Інший спосіб допомогти співробітникам зрозуміти себе і виявити внутрішню мету – регулярні обговорення питань за п’ятьма напрямками. Керівники можуть задати такі питання.

Що у вас добре виходить? Які робочі функції вимагають від вас менше зусиль? За які завдання ви беретеся, вважаючи, що впораєтеся з цим краще за всіх? За які заслуги у вашій професійній діяльності вас відзначали? Ваше завдання – допомогти людям визначити їхні сильні сторони і завдяки цьому відкрити нові можливості.

Що вам подобається? Яких завдань типового робочого тижня ви чекаєте з нетерпінням? Що з вашого списку справ наповнює вас енергією? Якби ви самі планували роботу без обмежень, як би ви проводили час? Ці питання допоможуть людям зрозуміти або пригадати, що вони люблять в роботі.

Що вам здається найкориснішим? Якими результатами роботи ви найбільше пишаєтеся? Які з ваших завдань найбільш важливі для команди або організації? Які ваші головні життєві пріоритети, як вони поєднуються з роботою? Ця серія питань виявляє внутрішню цінність конкретної роботи.

Що рухає вас уперед? Які навички, яким ви вчитеся зараз, ви будете використовувати в подальшому? Яким ви уявляєте ваш наступний крок? Як ваша сьогоднішня робота наближає вас до бажаного? Мета цих питань – показати співробітникам, як сьогоднішня робота допомагає їм рухатися до майбутніх цілей.

Як ви ставитеся до інших? Який тип співпраці найбільше вам підходить? Як би виглядав офіс з тими колегами, які вам найбільше подобаються? Як робота зміцнює вашу сім’ю і соціальні зв’язки? Ці питання підштовхують людей подумати про відносини, які вносять сенс в роботу, і їхньому розвитку.

Направляти інших по дорозі до мети нелегко, але, можливо, ці стратегії вам допоможуть.

Автор: Крісті Хеджес, коуч в галузі лідерства і комунікації керівників, автор книги «The Inspiration Code: How the Best Leaders Energize People Every Day» і «The Power of Presence: Unlock Your Potential to Influence and Engage Others», президент компанії Hedges, викладає в інституті трансформаційного лідерства при Джорджтаунському університеті.

Джерело: hbr-russia.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.