Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Чи варто близько дружити з колегами і підлеглими


Близька дружба між колегами роботі, як правило, шкодить. Щоправда, якщо люди один одному зовсім байдужі, це теж погано.

Будь-яка соціальна група вимагає – хочемо ми того чи ні – певної ієрархії. Відповідно, питання влади, статусу, відповідальності за результат завжди будуть впливати на взаємини між людьми і можуть породжувати конфлікти.

Емоційна участь допомагає впроваджувати зміни, більш продуктивно працювати, генерувати нові ідеї. Відносини, забарвлені позитивними емоціями, дають нам більше можливостей – ми отримуємо від них додаткову енергію.

Виходить, якийсь емоційний контакт все-таки потрібен. Але не дуже зрозуміло, де і в яких ситуаціях проводити лінію між особистим і робочим.

П’ять умов здорових робочих відносин

1. Довіра. Фундамент довіри – спільні цінності. Саме довіра робить нас друзями. Це почуття зберігається, навіть якщо між людьми виникає непорозуміння, трапляються конфлікти. Довіра створює відчуття безпеки.

2. Потрібно приймати силу і вразливість іншого, демонструвати повагу і піклуватися. Важливо розуміти, що якості, які вам не подобаються в колезі, він може бачити у вас самих. Майте на увазі, що, крім вашої власної правильної точки зору, є безліч інших правильних точок зору.

3. Уміння позначати межі. Важливо розмовляти про це. Позначати, що прийнятно, а що – ні. Особливо у періоди стресу кожному з нас складно відчути, де закінчується наша зона комфорту – і починається зона комфорту іншої людини. Ми всі різного психологічного віку. Проводячи кордон для себе, ми тим самим допомагаємо й іншій людині.

4. Усвідомленість. Крім іншого це готовність нести відповідальність за свої слова і дії. Емпатія з емоційним інтелектом – також вірні супутники усвідомленості. Навик розуміння своїх емоцій та емоцій іншого, спричинених нашими словами і діями, дозволяє оздоровити відносини. Навіть ті, що дали тріщину.

5. Відкритість і чесність. Розмовляти про речі, які можуть зіпсувати відносини, складно. Але парадокс у тому, що, з одного боку, ця складність викликана небажанням зруйнувати відносини, а з іншого боку, без відкритих і чесних бесід подібні відносини неможливі. Колеги, які можуть проходити через складні розмови, продовжують дружити навіть після закінчення контрактів.

Як побудувати хороші робочі відносини

1. Розвивайте навички спілкування. Якщо ви не здатні вибудовувати і підтримувати здорові відносини поза роботою (наприклад, у сім’ї), у робочому середовищі зробити це вам буде ще складніше.

2. Визначтеся з метою побудови відносин. Якщо ви хочете підтримки і дружньої участі, щоб у важкій робочій ситуації хтось підставив плече або витер сльози радості, будьте готові відгукнутися і на потреби інших.

3. Визначте правила відносин. Наприклад, ви обговорюєте особисті справи тільки за ранковою або полуденною кавою, обідаєте разом по середах і п’ятницях, а на день народження запрошуєте один одного без членів сімей. Те ж саме з робочою стороною ваших відносин: пріоритетність у відповідях на листи, інформування керівництва, вираз незгоди під час нарад, форма, в якій ви даєте зворотний зв’язок.

4. Висловлюйте вдячність. Визнайте внесок інших і виділяйте персоналії. Особливо в конфліктних ситуаціях.

5. Встановлюйте межі. Визначаючи свої межі, ви тим самим визначаєте межі інших. І повірте, колеги вам будуть тільки вдячні за допомогу в управлінні часом і простором.

6. Не розпускайте чутки. Плітки – найлютіший ворог хороших відносин. Прямо і чесно попереджайте про свої дії. А якщо вам щось не подобається, не бійтеся відкрито висловити побоювання.

Тетяна Єжова, експерт в галузі управління персоналом, член CIPD і ICF, secretmag.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.