Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Остання цукерка


Цікаве дослідження було недавно проведене американськими вченими Едом О’Брайаном і Фібі Еллсвортом з Інституту соціальних досліджень при Мічиганському університеті. Воно показало, як на наші рішення впливають, здавалося б, незначні речі.

Вчені запросили 52 студентів в лабораторію дегустувати цукерки п’яти видів: з молочного шоколаду, темного шоколаду, з кремом, з карамеллю і з мигдалем. На початку дослідження їх розділили на дві групи. Спілкуючись з першою групою, експериментатор діставав випадкову цукерку з мішка і пропонував кожному студенту. Кожен раз, перед тим як дістати наступну цукерку, він говорив: «А ось наступна». Потім студентам пропонувалося вибрати найсмачнішу з солодощів. В результаті всі цукерки отримали рівні оцінки.

Іншій половині студентів експериментатор говорив те ж саме. І лише дістаючи останню цукерку, він попереджав: «А ось і остання». І тут ситуація змінилася – якщо в першому випадку остання цукерка ставала кращою в 22% випадків (що рівнозначно випадковому вибору), то після слів «остання цукерка» її вибирали в 64% випадків. Пояснень цьому може бути кілька. По-перше, при звістці, що задоволення закінчується, багато хто прагне насолодитися моментом максимально. По-друге, ми звикли до того, що у фільмів щасливий кінець, в кінці вечері подають десерт. Останній поцілунок перед прощанням, останній день відпустки в екзотичній країні, останній шматочок стейка – нам завжди здавалося, що в цьому щось є, і це підтвердилося в експерименті з цукерками.

Цікаво, що в житті подібна ситуація може призводити до помилкових рішень, які ніяк не пов’язані з цінністю того, що ми вибираємо. Уявіть, що необхідно визначити дійсно важливі речі. І серед них була одна, яка об’єктивно краще за інших, але їй не пощастило стати останньою. Так розпорядився випадок, і замість важливої речі ми вибрали іншу. Тепер ви знаєте про ефект «останньої цукерки», і постарайтеся його врахувати.

Джерело: psyh.ru

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.