Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Остання цукерка


Цікаве дослідження було недавно проведене американськими вченими Едом О’Брайаном і Фібі Еллсвортом з Інституту соціальних досліджень при Мічиганському університеті. Воно показало, як на наші рішення впливають, здавалося б, незначні речі.

Вчені запросили 52 студентів в лабораторію дегустувати цукерки п’яти видів: з молочного шоколаду, темного шоколаду, з кремом, з карамеллю і з мигдалем. На початку дослідження їх розділили на дві групи. Спілкуючись з першою групою, експериментатор діставав випадкову цукерку з мішка і пропонував кожному студенту. Кожен раз, перед тим як дістати наступну цукерку, він говорив: «А ось наступна». Потім студентам пропонувалося вибрати найсмачнішу з солодощів. В результаті всі цукерки отримали рівні оцінки.

Іншій половині студентів експериментатор говорив те ж саме. І лише дістаючи останню цукерку, він попереджав: «А ось і остання». І тут ситуація змінилася – якщо в першому випадку остання цукерка ставала кращою в 22% випадків (що рівнозначно випадковому вибору), то після слів «остання цукерка» її вибирали в 64% випадків. Пояснень цьому може бути кілька. По-перше, при звістці, що задоволення закінчується, багато хто прагне насолодитися моментом максимально. По-друге, ми звикли до того, що у фільмів щасливий кінець, в кінці вечері подають десерт. Останній поцілунок перед прощанням, останній день відпустки в екзотичній країні, останній шматочок стейка – нам завжди здавалося, що в цьому щось є, і це підтвердилося в експерименті з цукерками.

Цікаво, що в житті подібна ситуація може призводити до помилкових рішень, які ніяк не пов’язані з цінністю того, що ми вибираємо. Уявіть, що необхідно визначити дійсно важливі речі. І серед них була одна, яка об’єктивно краще за інших, але їй не пощастило стати останньою. Так розпорядився випадок, і замість важливої речі ми вибрали іншу. Тепер ви знаєте про ефект «останньої цукерки», і постарайтеся його врахувати.

Джерело: psyh.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.