Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Про шкоду позитивного мислення


Бути позитивною людиною і позитивно мислити – здавалося б, що може бути прекрасніше? Особливо, якщо все це відбувається в рамках адекватності. Однак сьогодні в світі психотерапії процвітають так звані позитивні напрямки, які транслюються величезною кількістю фахівців. Деякі з них добилися великої популярності на цьому терені і написали безліч книг про позитивне мислення. Чому позитивне мислення може становити небезпеку?

Якщо ми мислимо виключно позитивно, наприклад «всі люди брати, кругом тільки добро, сонце світить яскраво, все буде добре», при цьому будь-яка ситуація вивертається і розглядається тільки з позитивної сторони. Ми чекаємо тільки позитивного результату, ходимо з посмішкою на обличчі при зустрічі з негативом. І поступово втрачаємо ґрунт під ногами.

Постійно заганяючи себе в рамки позитивного мислення, далеко не заїдеш – в будь-якому випадку вас буде чекати розчарування. З точки зору психології, люди з позитивним мисленням адаптаційно вкрай нестабільні.

Коли ви налаштовані на позитив, а відбувається негатив або нічого не відбувається, то перелаштуватися і сприйняти ситуацію реалістично, правильно відреагувати на неї стає складно. Адже ви вже запрограмували себе на успіх і позитивні емоції.

Найправильніше, комфортне мислення – це реалістичне мислення: коли ми знаємо, що життя прекрасне, але в ньому присутній в однаковій мірі і позитив, і негатив, і щось нейтральне, чому теж можна порадіти.

Будь-яка розсудлива людина розуміє, що далеко не всі люди брати, не всім можна відкриватися і довіряти, не всім потрібно братися за руки.

Коли ми адекватно сприймаємо себе або своє життя, ми можемо правильно реагувати на складні події, відносини. Адекватне ставлення до життя допомагає нам швидко перелаштовуватися і адаптуватися під ті чи інші ситуації.

Реалістично налаштована людина розуміє, що життя дуальне: в ньому є свої плюси і мінуси, позитивні і негативні сторони так само, як і в будь-якій людині. Сприймаючи навколишній світ і себе реалістично, цілісно, жити набагато простіше. З’являється великий простір для самореалізації і побудови відносин з іншими людьми за допомогою фільтрації, яка необхідна тому, що не з усіма людьми нам однаково добре і комфортно.

До того ж з психологічної точки зору важливо відчувати не тільки позитивні емоції.

Негатив – це свого роду маячок, який показує, що з нами в даний момент щось негаразд. Нам щось не подобається, нас ображають, не люблять, з нами не рахуються. Негативні емоції потрібні для самозахисту.

Вони допомагають нам виживати і вчитися на своїх помилках. Тому ні в якому разі не можна негативні емоції по відношенню до чого-небудь заганяти всередину себе, прикривати їх позитивними емоціями, посміхатися, коли вам погано чи боляче. Потрібно ставити собі питання: що не так? І вирішувати проблему самим або за допомогою психолога.

Реалістичне ставлення до світу передбачає баланс між позитивом і негативом, коли ми сприймаємо навколишню дійсність і себе адекватно. Можемо радіти хорошому, посумувати через погане. Реалістичне ставлення не дозволяє людині скотитися в депресію, коли у неї щось не виходить, і не змушує радіти тому, чого насправді не існує.

Реалізм допомагає оцінювати свої сили і можливості, знати собі ціну, досягати успіху і правильно сприймати невдачі.

Позитивне мислення змушує людину перебувати в світі ілюзій. Хіба, перебуваючи в такому світі, можна бути по-справжньому щасливим? Ні, тому що щастя в таких умовах – це теж ілюзія.

Джерело: www.psyh.ru

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.