Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Прокрастинація перед сном шкодить здоров’ю


Покрастінація в ліжку відносно нове явище, яке стало трендом нашого часу, вважає Флор Крозе (Floor Kroese), психолог з Університету Утрехта (Нідерланди), що вивчає механізми самоконтролю. «Справа не в тому, що людина не хоче спати, а в тому, що вона не хоче відмовлятися від інших занять. Із розвитком електронних пристроїв різного роду розваги стали доступні цілодобово, і у людей з’явилося набагато більше спокус не спати ночами, ніж це було кілька десятиліть тому», – говорить вона.

Крозе разом з колегами провели в інтернеті опитування 177 респондентів, щоб з’ясувати, як впливає на нас прокрастинація перед сном. Учасників просили відповісти, наскільки вони згодні з твердженнями на кшталт «Я лягаю спати пізніше, ніж планую», або «Коли я планую йти спати, я легко відволікаюся на якісь інші справи». Схильні до прокрастинації респонденти виявили меншу здатність до самоконтролю, їм важче було вдень включатися в роботу.

Але крім цього пізнє засинання ще й безпосередньо шкодить здоров’ю, тому що …

1. Формує звичку до нездорового харчування

Якщо засиджуватися вночі, то так і тягне щось пожувати. Дослідження, проведене в Файнбергскій школі медицини Північно-Західного університету, показало, що люди, які пізно лягають і встають, споживають більше калорій ввечері, їдять більше фастфуду, менше фруктів і овочів і частіше мають зайву вагу, ніж ті, хто рано лягає і рано встає.

2. Призводить до недосипання

Всі ми знаємо, що для повноцінного відпочинку і відновлення дорослій людині необхідно від 7 до 8 годин сну. «Найкращий, здоровий сон – коли організм слідує своїм природним циркадним ритмам, – каже Дженет Кеннеді (Janet K. Kennedy), клінічний психолог і засновник сайту про розлади сну NYC Sleep Doctor. – Якщо циркадні ритми людини налаштовані на пізнє вкладання до сну, то саме в цей час у нього буде найбільш якісний сон. Проблема виникає тоді, коли циркадні ритми входять в конфлікт з необхідністю рано вставати. У цьому випадку людина рано чи пізно починає відчувати хронічну нестачу сну».

3. Послаблює імунну систему

Недосипаючи, ми стаємо більш схильні до застуд і ГРВІ. Але це ще не найнебезпечніше. Дослідження, спільно проведені вченими Чиказького і Луісвіллського університетів, показало, що «сон низької якості з постійними пробудженнями може сприяти зростанню ракових пухлин і пригнічувати здатність імунної системи контролювати або знищувати їх на ранніх стадіях».

4. Знижує вироблення мелатоніну

Це дуже важливий гормон, що допомагає, зокрема, підтримувати циркадні ритми організму. Або, іншими словами, роботу нашого біологічного годинника. «Сови» ночами сидять при світлі, який пригнічує вироблення мелатоніну. Тому, якщо хочете виспатися, намагайтеся вимкнути гаджети і телевізор за кілька годин до сну.

5. Посилює негативні думки і тривогу

Дані, отримані Джейкобом Нотою (Jacob Nota) і Мередіт Колз (Meredith Coles) з Бінгемтонського університету, дозволяють зробити висновок, що люди, які менше сплять і лягають пізно, частіше перевантажені негативними думками, ніж ті, хто дотримується нормального режиму сну.

6. Призводить до розладів сну

«У більшості людей в житті трапляються періоди справжньою безсоння, – пояснює Дженет Кеннеді. – У ситуації стресу, змін у житті, втрат проблеми зі сном цілком природні. Але це явище тимчасове. Інша справа, що деякі люди несвідомо дотримуються стратегій, що підтримують безсоння. Якщо вони сплять занадто довго після того, як не спали вночі, або дозволяють собі подрімати вдень, проблема лише поглиблюється».

Джерело: www.psychologies.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.