Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Співбесіда: Вразити за 30 секунд


Уміння подати себе у вигідному світлі – одна з найбільш важливих навичок кандидата. Невже ті кандидати, які легко проходять інтерв’ю під час працевлаштування, знають якийсь секрет? Або ж це зовсім не таємниця за сімома печатками, а просто точне дотримання певних правил?

«Ділова розмова – основна частина самопрезентації, теж потребує попередньої підготовки. Вона являє собою невелику розповідь кандидата про себе, в якій повинні бути зазначені такі моменти, як освіта, досвід роботи, професійні знання і вміння, а також найбільш цінні особисті якості. Також тут необхідно сказати, чому обрана робота в тій чи іншій сфері діяльності, чим приваблює діяльність саме в цій компанії ».

З книги Юлії Дмитрієвої «Самопрезентація випускника вузу під час працевлаштування»

Якщо скоро в похід …

Найчастіше кандидати асоціюють майбутнє інтерв’ю з неприємними моментами. Візит в незнайоме рекрутингове агентство, відповіді на підступні питання, які часом навіть стосуються нюансів особистого життя, – все це нерідко викликає у претендентів на вакансію нервову напругу.

Найважливішим етапом в такому процесі є, безумовно, самопрезентація, під час якої ейчари пропонують фахівцеві розповісти про себе. Але саме це завдання, таке просте на перший погляд, найчастіше викликає у кандидата розгубленність. Не хвилюйтесь! Заспокоїтися напередодні важливого візиту до роботодавця або його офіційного представника, а також провести під час зустрічі приємне враження вам допоможуть кілька простих, але вже перевірених способів.

Завтра починається сьогодні

Успішна самопрезентація, як і відмінна п’єса, мало у кого виходить експромтом. З цієї причини необхідно заздалегідь підготуватися до майбутнього виступу. Постарайтеся ретельно продумати основні моменти майбутньоґ розповіді про свою персону. Для цього сядьте у зручному місці, вимкніть на час телефон і постарайтеся уявити собі завтрашнє інтерв’ю. Уявіть, що ви вже знаходитеся в офісі і розмовляєте з ейчаром. Про що ви будете говорити? Напишіть на чистому аркуші паперу короткий план своєї розповіді. Не забудьте згадати факти, що свідчать про ваші успіхи і досягнення на одному або декількох попередніх місцях роботи.

Тепер спробуйте представити себе на місці рекрутера або роботодавця. Про що б тоді ви запитали кандидата після його (вашого) монологу, які моменти трудової біографії здалися вам сумнівними або викликали негативну реакцію? .. Швидше за все, після реальної бесіди з наймачами, ви, перебуваючи в позиції опитуваного, почуєте питання, дуже схожі на ті, які поставили б і ви, будучи роботодавцем. У подібній ситуації заздалегідь підготовлені відповіді принесуть відчутну користь.

Ефективне правило

Психологічна підготовка і моделювання співбесіди – це прекрасно. Однак існує ще один прийом, відомий далеко не всім, і досвідчені професіонали успішно використовують його в процесі працевлаштування. Йдеться про так зване правило перших 30 секунд. Суть його полягає в тому, що під час зустрічі люди складають свою думку один про одного майже відразу. Перше враження, отримане буквально за півхвилини, ми надовго запам’ятовуємо на підсвідомому рівні.

Знаючи цю особливість людського сприйняття, нескладно її враховувати під час пошуку роботи. Зустрічаючись вперше з роботодавцем або фахівцем служби з підбору персоналу, потрібно зробити все можливе для того, щоб сподобатися людині. Це не так складно, як може здатися.

Акуратний зовнішній вигляд, привітна посмішка, спокійний і впевнений голос вселяють довіру до фахівця. Позитивне враження зіграє на вашу користь: кожен захоче працювати з людиною, яка викликає симпатію з першого погляду.

Уявіть, що ви вже розмовляєте з ейчаром. Що ви йому розповісте про себе?

Про себе: точно і переконливо

Під час будь-якої співбесіди настає момент, коли ейчар пропонує кандидату розповісти про себе. Розкажіть інтерв’юеру про ті якості, які характеризують вас як вже сформовану особистість і кваліфікованого фахівця. Перерахування ваших успіхів, які підтверджуються фактами, сприятимуть створенню успішного враження про вас.

Пам’ятайте, що всю інформацію слід викладати чітко і стисло. Навряд чи роботодавцю або співробітнику рекрутингової компанії сподобається довга і розлога розповідь. Після самопрезентації буде доречно запитати ейчара, чи є у нього до вас питання, і спробувати максимально зрозуміло на них відповісти.

Після цього рекрутер може запропонувати вам уточнити хвилюючі вас аспекти. Часто на даному етапі діалогу замість щирого інтересу до діяльності компанії претенденти виявляють лише стурбованість умовами роботи. Не обмежуйтеся уточненням інформації про зарплату і пільги на відпочинок, краще з’ясуйте, що від вас очікує отримати майбутній керівник.

Не кидайте все напризволяще!

Ще одним важливим фактором, що часто впливає на рішення роботодавця, є правильна поведінка фахівця після інтерв’ю. Якщо від ейчара так і не надійшло відповіді, то через день після пройденої співбесіди ви цілком можете тактовно нагадати про себе. Для цього найкраще зателефонувати в компанію або надіслати електронною поштою лист вашому інтерв’юеру. У розмові (або в листі) слід подякувати співрозмовника за проведену зустріч і приділений вам час і увагу, а також поцікавтеся, до якого терміну чекати висновок по вашій кандидатурі.

Як показує практика, в деяких випадках претендентам вдається таким чином навіть виправити неточності або невеликі помилки, які були допущені під час співбесіди. Ейчари теж люди – трапляється, що і вони готові переглянути свою думку про кандидата через погоду, настрій, від гарного жарту, нарешті … Майте це на увазі. Успішного Вам працевлаштування!

Джерело: hr-portal.ru

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.