Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Автомобіль Tesla сам втікав від поліції на автопілоті, поки нетверезий водій спав


В американському штаті Каліфорнія поліція в ніч на 1 грудня арештувала водія Tesla Model S, який нетверезим заснув за кермом, у той час як його автомобіль, увімкнений на автопілот, ще 13 кілометрів втікав від поліції, пише Electrec.

Поліцейський патруль поїхав за сірою Tesla, оскільки та проїхала повз них із перевищенням швидкості 70 миль/год. Вони за допомогою сирени і сигналів намагалися змусити авто зупинитися, однак жодної реакції не було. Правоохоронці їхали за Tesla ще 7 хвилин. Коли поліція обігнала машину і стала пригальмовувати, комп’ютер Tesla оцінив ситуацію як небезпечну і зупинився.

Поліцейським не одразу вдалося розбудити п’яного водія, який спав на кермі машини. Після цього 45-річного Александера Самека відправили на найближчу заправку, де змусили пройти тест на тверезість.

Водія було арештовано за керування в нетверезому стані.

Однак ситуація неоднозначна в плані того, чи можна притягувати до відповідальності п’яного водія, якщо він їхав на автопілоті?

Справа в тому, що в Tesla при активації функції автопілота система нагадує водіям, що вони несуть відповідальність за автомобіль, і вони повинні весь час бути готові взяти його під контроль.

Якщо водій якийсь час не торкається до керма, система починає кожні кілька секунд посилати повідомлення з вимогою покласти руки на кермо і здійснити крутний момент.

Якщо водій не відповідає, автомобіль зрештою сповільнюється і зупиняється на узбіччі дороги, якщо це дозволяє оточуюче середовище.

Незрозуміло, як Самеку так довго вдалося уникати контролю системи. Можливо, зіграло роль те, що він спав на кермі і здійснював крутні моменти уві сні.

Tesla поки що не прокоментувала ситуацію. Служба управління автодоріг Каліфорнії розслідує роботу автопілота у зв’язку з інцидентом.

Джерело: mind.ua

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.