Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

В Україні подорожчала автоцивілка


В Україні подорожчали поліси ОСАГО (автоцивілка). Згідно з даними Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ), за підсумками 9 місяців 2019 року середня ціна поліса ОСАЦВ зросла на 7%, з 567 грн в минулому році до 608 грн в нинішньому.

У той же час середня виплата по автоцивілці за 9 місяців 2019 року, порівняно з таким же періодом минулого року, зросла на 17%, з 25 тис. Грн. до 29, 4 тис. грн.

Автоцивілка є обов’язковим видом страхування. Клієнт може регулювати вартість поліса лише шляхом вибору розміру франшизи, яка варіюється від 0 грн до 2600 грн. В іншому умови даного виду страхування регулюються законодавством.

Залучити клієнта в таких умовах допомагають додаткові сервіси, як, наприклад, безкоштовні евакуації з місця ДТП (обмежена кількість разів), доставка палива та запасного колеса, послуги техдопомоги, доставки запчастин т.д.

Чому дорожчає

Страховики, здебільшого зміни ціни поліса пов’язано з рішеннями регулятора – Нацкомфінпослуг. Останнє поновлення для ринку, які безпосередньо вплинули на ціноутворення, вступили в силу 21 вересня цього року. Тоді Нацкомфінпослуг своїм розпорядженням внесла зміни в принципи ціноутворення поліса автоцивілки. Вартість поліса при цьому зросла в середньому на 10%.

Подорожчання, яке було в вересні, відбулося через зміни коефіцієнтів з автоцивілки. Поки ніяких інших підвищень вартості полісів не планується. Якщо говорити про збільшення аварійності взимку, то поки все в рамках статистики, ситуація стандартна і нічого екстраординарного не сталося. Зростання кількості ДТП може статися у разі, скажімо, великого снігопаду, але і це не вплине на вартість полісів. Такі випадки не впливають на загальну картину роботи стразового компаній “, – розповів UBR.ua начальник відділу зовнішніх зв’язків СК« ІНГО Україна “Олександр Мельничук.

Вартість ОСАГО підвищилася на увазі ряду таких змін в нормативній базі:

  • на 30% збільшилися ліміти відповідальності за полісом ОСЦПВ. Тепер у разі ДТП постраждала сторона отримає максимальне відшкодування збитку за транспортний засіб в сумі 130 тис. Грн замість 100 тис. Грн, а по життю і здоров’ю – 260 тис. Грн замість 200 тис. Грн;
  • змінилися принципи визначення території експлуатації авто – тепер ціна залежить від місця проживання автовласника. Раніше коефіцієнт залежав від місця знаходження сервісного центру в якому реєструвався автомобіль;
  • відбулися зміни в структурі розподілу населених пунктів по зонам переважного використання транспортного засобу. Багато населених пунктів, особливо міста-мільйонники, перекочували в зони з більш високою вартістю автоцивілки;
  • введено коефіцієнт, який може підвищувати вартість поліса автоцивілки в залежності від показника збитковості діяльності стразового компанії в сегменті ОСАГО.

Однозначно вплинуло на підвищення вартості ОСАГО переформатування системи бонус-малус (знижка за безаварійне водіння), зменшивши значення максимальної знижки з 20% до 10%, і скасування знижки за парк для клієнтів юридичних осіб“, – зауважив у розмові з UBR.ua директор департаменту прямих продажів СК «Арсенал Страхування” Олексій Алексашин.

Сьогодні на ринку обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності працює 52 компанії, і висока конкуренція не дозволяє істотно підвищувати ціни. Але разом з тим, крім рішень регулятора, зростання цін відбувається ще й через підвищення цін на запчастини, ремонт автомобілів. Це ж призводить і до зростання розміру страхових виплат.

Оскільки автоцивілка є обов’язковим видом страхування, і ціни на нього регулюються державою, то сезонність не впливає на ціну. Аварійність і тяжкість ДТП по страховому портфелю конкретної компанії може впливати на ціну поліса через коефіцієнт збитковості / прибутковості, який використовується для розрахунку ціни поліса“, – розповіли UBR.ua в МТСБУ.

Що з КАСКО

У той же час, вартість КАСКО (добровільного страхування авто) сформована на ринку з урахуванням конкурентного середовища і може коливатися в залежності від збитковості портфеля в тій чи іншій компанії. Але в цілому це показник, що не зазнає істотних змін в залежності від сезонності, кажуть страховики.

В середньому по Україні вартість поліса КАСКО доходить до $ 850.

У компаній, які є великими гравцями на страховому ринку, тариф КАСКО вже сформований на порівняно однаковому рівні, і конкуренція більше зміщується в бік якості послуг, що надаються.

Клієнти одного разу спробували повне КАСКО, яке покриває всі, що не є винятком з договором, а виключення часто у всіх страхових ідентичні (алкогольне сп’яніння, умисно завдану шкоду транспортному засобу і т.д.), рідко переходять на договори з “урізаним” покриттям. Ми намагаємося вести зважену тарифну політику, яка дозволяє клієнту мати свій персональний тариф на протязі всього періоду страхування “, – резюмував Олексій Алексашин.

Джерело: auto.24tv.ua

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.